Nowoczesna stodoła na obrzeżach Gdyni

Rok
2023

Powierzchnia
130 m2 (projekt objął część domu, na którą składają się wiatrołap, salon z kuchnią, korytarz oraz dwie łazienki – w damskiej i męskiej odsłonie

Nowoczesna stodoła na obrzeżach Gdyni

Wnętrze zostało zaprojektowane dla trzyosobowej rodziny oraz ich pupila – wesołego i energicznego teriera. Królują w nim naturalna paleta barw, a także drewno przełamane czernią, które jest aranżacyjnym synonimem stylu nowoczesnego.

Charakterystycznym punktem w tej realizacji jest podział wnętrza salonu na strefę ciemną i jasną. W całej przestrzeni dominuje kolorystyczno – geometryczny porządek, szczególnie widoczny na ścianach i podłogach. W części salonu z aneksem kuchennym uwagę zwracają wysoki sufit oraz duże przeszklenia, które zapewniają satysfakcjonującą ilość światła dziennego.

Otwarcie przestrzeni sprawia, że można poczuć się w niej niezwykle komfortowo i odetchnąć pełną piersią, a przecież właśnie o to chodzi w domowych wnętrzach. Prawdziwe serce strefy dziennej stanowi niezwykła wyspa kuchenna, która doskonale współgra z widocznym na ścianie szczytowej podziałem materiałów. To celowy zabieg, który dodatkowo porządkuje układ funkcjonalny.

Męska odsłona łazienki to ciemna aranżacja, która swoją formą nawiązuje do całego projektu. Jej klimat podkreśla wyraźny podział kafli na podłodze. Takie rozwiązanie zostało zastosowane również w wiatrołapie.

Jeśli natomiast chodzi o kobiecą strefę SPA, to prawdziwe miejsce relaksu, stworzone z myślą o pani domu. Wspólnym elementem łazienki i pozostałej projektowanej części domu są czarne dodatki, ale oprócz czerni, znalazło się mnóstwo kobiecych zestawień.

Kolorystyczne pierwsze skrzypce grają tu pudrowy róż z delikatną szarością oraz romantyczna, kwiecista tapeta. Ciepłym akcentem jest motyw drewna na podłodze, choć na uwagę zasługuje oczywiści wanna wolnostojąca, która podkreśla elegancję domowego SPA. Zwieńczeniem kobiecego stylu jest przytulne oświetlenie luster oraz szafki podwieszanej z umywalką.

Menu